شرکت آچار فرانسه
×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


خبرهای ویژه

» اخبار حوادث » کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ - ۱۱:۲۱

 کد خبر: 2326
 569 بازدید

کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶

کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶

کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶

خبر از حمله تروریستی در صحن دولت مجلس ۹۶

خبر از حمله تروریستی در حرم اما خمینی ۹۶

کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد 96

کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶

دقایقی پیش بر اثر تیراندازی در راهروی مجلس دو نفر از نیروهای حفاظت زخمی شدند.

یکی از مراجعان به مجلس وارد راهروهای پارلمان شده و پس از درگیری با نیروهای حفاظتی، تیراندازی کرده و تاکنون دو نفر از نیروهای حفاظتی زخمی شده است.

دربهای ورودی مجلس شورای اسلامی به دنبال این حادثه بسته شد.

هم اکنون برخی نمایندگان در حال ترک جلسه برای بررسی موضوع تیراندازی هستند.

الیاس حضرتی نماینده تهران هم به یکی از خبرنگاران گفت: ضاربان سه نفر بودند که مجهز به دو قبضه کلاشینکوف و یک قبضه سلاح کمری (کلت) بودند.

صبح امروز افرادی با ورود به مجلس، با نیروهای حفاظت مجلس درگیر شدند و به سمت آنان تیراندازی کردند.

به گفته یکی از خبرنگاران که در محل تیراندازی بوده چهار نفر به وسیله یکی از مهاجمان زخمی شده و روی زمین افتاده اند.

سه نفر از زخمی ها از حفاظت و خدمه مجلس بودند و یک نفر نیز از مراجعه کنندگان به مجلس بوده است.

هنوز از دستگیری مهاجم یا مهاجمان خبری در دست نیست.

در همین حال جلسه علنی مجلس ادامه دارد اما تعدادی از نمایندگان مقابل درب های ورودی و خروجی مجلس تجمع کرده اند و می خواهند از صحن علنی خارج شوند اما چون با خروج نمایندگان مجلس از حد نصاب می افتد از خروج آنان جلوگیری می شود.

گفته می شود ضاربان به سمت ساختمان شمالی مجلس که دفتر نمایندگان در آن قرار دارد، حمله کرده و اکنون در آن مستقر هستند.

از سوی دیگر در خیابانهای اطراف مجلس محدودیت های عبور و مرور حاکم شده است.

اخبار لحظه به لحظه از تیراندازی در راهروهای مجلس شورای اسلامی :

ساعت ۱۵:۱۵ ــ یکی از حاضران در مجلس: دوستان ما توسط نیروهای ویژه سپاه بیرون آورده شدیم. طبقات پر خون، بوی باروت و پوکه فشنگ بود چندتا از نیروهای مجلس هم به شهادت رسیدند. لعنت به این جنگ.

ساعت ۱۵:۱۴ ــ علی لاریجانی رئیس مجلس از ساختمان پارلمان بازدید کرد.

ساعت ۱۵:۱۳ ــ پرواز کوادکوپتر نیروهای امنیتی بر فراز ساختمان‌های مجلس/ از حدود ۲۰ دقیقه پیش، صدای درگیری و تیراندازی به گوش نمی‌رسد و گفته می‌شود تمام نیروهای مهاجم کشته شده‌اند.

ساعت ۱۵:۱۲ ــ نمایشگاه قرآن امروز پیرو درخواست شورای تامین استان تهران تعطیل است.

ساعت ۱۵:۰۵ ــ با هلاکت ۴ تروریست مهاجم به مجلس نیروهای امنیتی مجلس در حال پاکسازی و چک و خنثی ساختمان پارلمان هستند.

ساعت ۱۵:۰۲ ــ هر چهار تروریست مهاجم به ساختمان مجلس توسط نیروهای امنیتی به هلاکت رسیدند.

ساعت ۱۵:۰۰ ــ وزیر خارجه ایتالیا در واکنش به حملات تروریستی صبح امروز در تهران گفت: حمله (تروریستی) به تهران نشان داد که نیاز به یک استراتژی بلند مدت علیه تروریسم است.

ساعت ۱۴:۵۵ ــ گروگانگیری همسر دو نماینده مجلس توسط افراد مسلح تکذیب شد.

ساعت ۱۴:۵۴ ــ روایت یکی از کارمندان مجلس از حضور مهاجمان مسلح در دفاتر نمایندگان/ ما در طبقه دوم دفاتر نمایندگان حضور داشتیم که صدای انفجار رگباری از داخل ساختمان به گوش خورد؛ مهاجمین مسلح با حضور در ساختمان دفاتر نمایندگان اقدام به تیراندازی به سمت دفاتر کردند. کارمندان در دفاتر پناه گرفتند و مهاجمان مکررا دیوارهای دفاتر را به رگبار می بستند. بعد از خروج نمایندگان از محل دفاتر هزاران پوکه اسلحه در راهروی دفاتر به چشم می خورد.

ساعت ۱۴:۵۲ ــ امنیت در حرم امام(ره) برقرار شده است نیم ساعتی می شود که صدای تیراندازی در اطراف مجلس شنیده نشده است.

ساعت ۱۴:۴۵ ــ هم اکنون پس از عملیات تروریستی کور، سید حسن خمینی در حرم مطهر امام خمینی(ره) ،حضور یافت.

ساعت ۱۴:۴۵ ــ سی ان ان: ماموران اطلاعاتی و امنیتی ایران یکی از زبده ترین مامورین امنیتی در جهان هستند و اتفاق امروز نخستین حادثه تروریستی در تهران است در حالیکه ایران در منطقه ای قرار دارد که هر روز شاهد اینگونه حوادث است.

ساعت ۱۴:۳۷ ــ معاون وزیر کشور ایران: به تمام کشور اعلام آماده‌باش کردیم.

ساعت ۱۴:۳۵ ــ داعش با انتشار فیلمی ۲۴ ثانیه‌ای از داخل یکی از اتاق‌های ساختمان مجلس، می‌گوید عملیات تروریستی‌اش در پارلمان ایران ادامه دارد.

ساعت ۱۴:۳۴ ــ همسر ۲ نماینده زن مجلس در چنگال افراد مسلح/ احمد علیرضابیگی گفت: همسر و دختر نماینده شهرضا و همسر نماینده مبارکه در دفاتر نمایندگان در چنگال افراد مسلح قرار دارند.

ساعت ۱۴:۲۸ ــ ۱۱ نفر از مجروحین به بیمارستان طرفه، ۱۳ نفر به بیمارستان سینا، ۶ نفر بیمارستان هفت تیر، و ۵ نفر هم به بیمارستان امام حسین و یک نفر هم به بیمارستان معیری که فوت شده است انتقال یافته اند.

ساعت ۱۴:۲۷ ــ واکنش آمریکا به حادثه تروریستی تهران/ رئیس شورای روابط خارجی آمریکا: ما تروریسم در تهران را همانند آنچه در اروپا روی داد محکوم می کنیم.

ساعت ۱۴:۲۴ ــ معاون وزیر کشور: ترورریست ها با پوشش لباس زنانه از درب عمومی وارد مجلس شده بودند. از همان ابتدا با شروع تیراندازی نیروهای سپاه وارد عمل شدند. تروریست‌ها وارد ساختمان جنبی مجلس شده بودند. طبق گزارش ها ۴ نفر از تروریست‌ها وارد ساختمان مجلس شدند. ۱ نفر کشته شده و نفر دیگر گفته می شود با انفجار انتحاری کشه شده است. به تمام کشور اعلام آماده‌باش کردیم. تا این لحظه شهادت ۲ نفر در مجلس تایید شده است.

ساعت ۱۴:۲۰ ــ نیروهای ویژه صابرین سپاه در حرم امام خمینی(ره) مستقر شدند.

ساعت ۱۴:۱۲ ــ روایت دو تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه/ یکی از مجروحان که از ناحیه دست آسیب دیده بود، گفت: من در سالن انتظار مجلس نشسته بودم که دو مرد با کلاشنیکف و کلت به سمت مردم تیراندازی کردند. چهره هیچکدام از ضاربان را به یاد نمی‌آورم. همچنین مجروح دیگر این حادثه که خود را از کارمندان مجلس معرفی می‌کند نیز گفت: میدان جنگ دیدید؟ درست مثل همان. آنها حمله کردند، ما هم حمله کردیم.

ساعت ۱۴:۱۱ ــ نمایندگان در گروه های ۵ تا ۷ نفره تقسیم شده و با کنترل نیروهای حفاظت سپاه به سمت ماشین های مجلس برای خروج هدایت شده اند. روندی که اکنون ادامه دارد تا ساختمان مجلس به طور کامل تخلیه شود. در زمان حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز تیم حفاظت به صورت کامل در صحن حضور داشت.

ساعت ۱۴:۰۹ ــ روابط عمومی وزارت اطلاعات خبر منتشر شده مبنی بر عدم استفاده از وسایل نقلیه عمومی و مترو به نقل از این وزارتخانه را نادرست خواند و تاکید کرد: تمام اطلاعیه ها از سایت رسمی واجا منتشر خواهد شد.
در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی به نقل از وزارت اطلاعات و با منبع ایرنا آمده است که شهروندان از وسایل نقلیه عمومی و مترو استفاده نکنند.
تاکنون چنین اطلاعیه‌ای از سوی این وزارتخانه صادر نشده و مردم به شایعات توجه نکنند.

ساعت ۱۴:۰۵ ــ شنیده شدن صدای تیراندازی از اطراف حرم امام(ره)

ساعت ۱۴:۰۲ ــ امروز صبح وزیر خارجه عربستان، قبل از حوادث تروریستی امروز گفته بود: ایران به خاطر دخالت و حمایت از تروریسم در منطقه باید تنبیه شود.

ساعت ۱۴:۰۰ ــ در پی حادثه تروریستی و گروگانگیری در مجلس شورای اسلامی، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه وارد مجلس شورای اسلامی شد. سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی و سردار غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین وی را همراهی می‌کنند.

ساعت ۱۳:۵۹ ــ محسن رضایی: این ماجرا تمام می‌شود/ خونسردی خود را حفظ کنید/ عوامل حادثه به زودی معرفی می‌شوند.

ساعت ۱۳:۴۵ ــ داعش با انتشار بیانیه‌ای رسما مسئولیت حملات به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) را برعهده گرفت.

ساعت ۱۳:۴۳ ــ دو نفر دیگر از مصدومان حادثه تیراندازی امروز در بیمارستان به شهادت رسیدند: علی همتی ۵۰ ساله بیمارستان سینا و هانیه اکبریان ۳۷ ساله بیمارستان معیر.

ساعت ۱۳:۴۲ ــ جزئیات جدید از حمله تروریستی در حرم امام خمینی
محمدعلی انصاری سرپرست حرم مطهر امام خمینی(س): حادثه حرم امام سه مجروح (عوامل انتظامی حرم)، یک شهید(مامور فضای سبز) داشت. ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه دو تروریست از ناحیه غربی حرم قصد ورود به حرم می کنند. هر دو مواد انفجاری به خود وصل کرده بودند و به محض ورود به حرم شروع به تیراندازی کور و بی هدف می کنند. در همین زمان سه نفر مجروح و یک نفر نیز به شهادت می رسند. در مقابل درب شبستان نیروهای انتظامی به سمت این افراد تیراندازی می کنند که یکی از آنها مقابل درب شبستان منفجر می شود. تروریست دوم فرار می کند که او نیز با تیراندازی  ماموران به هلاکت می رسد و ماموران موفق می شوند جلیقه انفجاری او را خنثی کنند. تروریست ها تعداد زیادی نارنجک و مواد منفجره با خود داشتند.

ساعت ۱۳:۴۰ ــ نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کارمندان مجلس و خبرنگاران از ساختمان بهارستان خارج شدند.

ساعت ۱۳:۳۷ ــ فوت یکی از مجروحان حادثه تیراندازی مجلس/ دکتر غلامرضا پورمند رییس بیمارستان سینا گفت: ۱۳ تن از مجروحان این حادثه که گلوله خورده‌ بودند، به این بیمارستان منتقل شده اند که یک نفر از آنها در بدو ورود فوت شد. دو نفر از مجروحان خانم بودند. به جز سه نفری که در حال عمل جراحی هستند، باقی مجروحان حادثه جراحات خفیفی داشتند. این مجروحان بین ۲۳ تا ۶۰ سال هستند.

ساعت ۱۳:۳۶ ــ ایستگاه مترو بهارستان(نزدیک به مجلس شورای اسلامی) بسته شد.

ساعت ۱۳:۳۵ ــ در حالی که برخی رسانه ها از وقوع انفجار انتحاری دوم در حرم امام خبر دادند، انصاری رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام آن را تکذیب کرد.

ساعت ۱۳:۳۴ ــ العربیه نوشته داعش مسئولیت تیراندازی مجلس و مقبره امام رو به عهده گرفته است.

ساعت ۱۳:۳۳ ــ سی ان ان: حوادث تروریستی در ایران به ندرت اتفاق افتاده و از آخرین حادثه ترویستی دست کم هفت سال می‌گذرد.

ساعت ۱۳:۳۱ ــ اورژانس کشور: ۳۳ مصدوم دو حادثه تیراندازی امروز(چهارشنبه) در بیمارستان‌های طرفه، سینا،هفت تیر و ضیائیان بستری هستند.

ساعت ۱۳:۲۶ ــ لحظاتی پیش یکی از تروریست‌ها در مجلس خود را منفجر کرد/ در پی تنگ کردن حلقه محاصره نیروهای حفاظتی و امنیتی در ساختمان اداری مجلس یکی از عوامل این حادثه تروریستی خود را منفجر کرد.

ساعت ۱۳:۲۳ ــ سرلشکر جعفری فرمانده سپاه در مجلس شورای اسلامی حاضر شد.

ساعت ۱۳:۲۲ ــ ۲۵ مجروح به بیمارستان‌های تهران منتقل شده‌اند.

ساعت ۱۳:۲۰ ــ هیچ نماینده ای مجروح نشده/ مهاجمان در محاصره نیروهای حفاظتی هستند.

ساعت ۱۳:۱۹ ــ گلوله تفنگ کلاشینکف تروریست ها تمام شده و اکنون با سلاح کمری در حال شلیک هستند.

ساعت ۱۳:۱۷ ــ وزارت اطلاعات از مردم خواست امروز از استفاده وسایل نقلیه پرتردد مانند “مترو” خودداری کنند.

ساعت ۱۳:۱۵ ــ درگیری‌ها کاملا به ضلع غربی ساختمان مجلس کشیده شده است. افراد مسلح در طبفات ۵ و ۶ مستفر هستند و تک‌تیراندازهای امنیتی و انتظامی در ساختمان‌های مجاور موضع گرفتند و با آنها درگیر هستند. در دقایق اخیر شدت درگیری زیاد شده و خبرنگاران عکاسان در پشت درخت‌ها و موانع موجود در خیابان‌های حاشیه مجلس موضع گرفتند. یک زن و یک کودک با همراهی نیروهای امنیتی وارد ساختمان شدند. بنا بر دستور دادستان تهران، تمام خبرنگاران غیر از تصویربرداران و خبرنگاران واحد مرکزی خبر، باید از محل حادثه دور شوند.

ساعت ۱۳:۱۱ ــ یک نفر دیگر هم اکنون خود را در حرم امام منفجر کرد.

ساعت ۱۳:۱۰ ــ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: تلاش نیروهای امنیتی این است که با کمترین مشکل و آسیب مساله را حل کنند و مهاجمین را هم زنده دستگیر کنند تا ریشه و عوامل پشت صحنه حادثه کشف شود.

ساعت ۱۳:۰۸ ــ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: نیروهای امنیتی و حفاظتی مجلس مشغول کنترل اوضاع هستند.

ساعت ۱۳:۰۵ ــ لاریجانی: این اتفاق مجلس امری جزئی است. نیروهای امنیتی قطعاً با این بزدلان برخورد خواهند کرد/ نمایندگان مجلس پس از سخنان لاریجانی شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

ساعت ۱۳:۰۳ ــ تروریست ها پنجره های اتاق های طبقه چهارم را باز کرده و به مردم حاضر در خیابان تیراندازی کرده اند که در جریان این تیراندازی ها ۸ نفر مجروح شده و دو نفر به شهادت رسیدند.

ساعت ۱۳:۰۰ ــ لحظاتی پیش صدای انفجاری از ساختمان مجلس شنیده شد.

ساعت ۱۲:۵۹ ــ استاندار تهران: در حادثه حرم مطهر یکی از مهاجمان به هلاکت رسید و یکی دیگر از مهاجمان خود را منفجر کرد و باقی مهاجمان نیز دستگیر شدند. در حادثه حرم مطهر یک نفر (مامورفضای سبز) به شهادت رسید و چند نفر نیز مجروح شدند.

ساعت ۱۲:۵۷ ــ وزارت اطلاعات: صبح امروز چند تیم تروریستی در شهر تهران برای عملیات تروریستی تلاش کردند/ مدیر کل ضد تروریستی وزارت اطلاعات: عوامل یک تیم تروریستی قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.

ساعت ۱۲:۵۶ ــ انفجار در طبقه پنجم مجلس شورای اسلامی

ساعت ۱۲:۵۰ ــ نیرو‌های رهایی گروگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامى موفق شدند ۲ تروریست‌ را در حرم امام بازداشت کنند.

ساعت ۱۲:۴۸ ــ منابع خبری به خبرنگاران مستقر در مجلس گفته‌اند: تاکنون در عملیات تروریستی در مجلس، ۷ نفر به شهادت رسیده‌اند و هم‌اکنون ۴ نفر نیز در طبقات بالایی گروگان گرفته شده اند. هنوز منابع رسمی این خبر را تایید نکرده‌اند.

ساعت ۱۲:۴۷ ــ نکات مهم امنیتی در حوادث امروز مجلس و حرم امام
به هیچ وجه به سمت محل‌های حادثه نروید. تحت هیچ شرایطی به انتشار شایعات و اخبار منابع غیررسمی دامن نزنید. در صورت مشاهده هر نوع بسته مشکوک رها شده در اماکن عمومی مراتب را فورا به وزارت اطلاعات با شماره ۱۱۳ اطلاع دهید. هرنوع تحرک مشکوک و فعالیت افراد ناشناس را از طریق ۱۱۳ به اطلاع وزارت اطلاعات برسانید. از هر نوع شوخی و جک سازی از حادثه تروریستی پرهیز نمایید

ساعت ۱۲:۴۵ ــ زمانی مشاور لاریجانی در حال حاضر نمایندگان را در صحن علنی به سمت درب خروجی مجلس راهنمایی کرد و بسیاری از نمایندگان در حال حاضر در حال خروج از صحن علنی مجلس هستند.

ساعت ۱۲:۴۱ ــ نمایندگان مجلس به آرامی در حال خروج از صحن هستند.

ساعت ۱۲:۴۰ ــ  مهاجمان ۴ نفر هستند که در طبقه چهارم ساختمان دفتر نمایندگان محاصره شده اند و گلوله هایشان روبه پایان است. گفته می شود جلیقه انتحاری هم همراه خود دارند و احتمالا با پایان تیرهایشان خود را منفجر کنند

ساعت ۱۲:۳۹ ـ با هماهنگی نیروهای حفاظت مجلس و برقراری امنیت، نمایندگان مجلس در حال خروج از صحن هستند/ دوتن از مهاجمان در یکی از طبقات مجلس در محاصره نیروهای انتظامی و امنیتی هستند

ساعت ۱۲:۳۵ ــ وزارت اطلاعات از مردم خواست، در صورت دیدن فعالیت و یا اشخاص مشکوک به تروریست در محلی که هستید با شماره ۱۱۳ وزارت اطلاعات تماس بگیرید. این وزارتخانه از مردم خواست، در صورت دیدن فعالیت و یا اشخاص مشکوک به تروریست در محلی که هستید با شماره ۱۱۳ وزارت اطلاعات تماس بگیرید.

ساعت ۱۲:۳۳ ــ برخی منابع خبری میگویند تیراندازی در مجلس همچنان ادامه دارد.

ساعت ۱۲:۳۱ ــ حضور جعفری دولت آبادی دادستان تهران در محل حادثه تیراندازی در مجلس

ساعت ۱۲:۳۰ ــ شایعه وقوع انفجار در شیراز تکذیب شد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس وقوع هرگونه انفجار در خیابان‌های شیراز را تکذیب کرد.

ساعت ۱۱:۲۷ ــ پایان تیراندازی و عملیات تروریستی. تروریستهایی که به حرم امام حمله کردند ۳ نفر بودند: یک نفر به هلاکت رسید، یک نفر سیانور خورد و خودکشی کرد،یک نفر زنده دستگیر شد.

ساعت ۱۲:۲۵ ــ منابع خبری گفته‌اند: تاکنون در عملیات تروریستی در مجلس، ۷ نفر به شهادت رسیده‌اند و هم‌اکنون ۴ نفر نیز در طبقات بالایی گروگان گرفته شده اند. هنوز منابع امنیتی این خبر را تایید نکرده‌اند.

ساعت ۱۲:۲۳ ــ تعداد شهدای مجلس به ۲ نفر رسید.

ساعت ۱۲:۲۲ ــ تشدید تدابیر امنیتی در قم/ بعد از حادثه تروریستی در اطراف حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی، تدابیر امنیتی در قم شدت گرفت. ماموران امنیتی در اطراف و داخل حرم حضرت معصومه(س) تدابیر امنیتی لازم را پیش بینی کردند.

ساعت ۱۲:۲۰ ــ در حادثه تیراندازی مجلس شورای اسلامی تاکنون ۱۰ نفر مجروح شدنده‌اند/نیروهای حفاظت با جلیقه‌های ضد گلوله در حال تامین امنیت هستند اما اجازه خروج از مجلس به هیچ عنوان داده نمی‌شود

ساعت ۱۲:۱۴ ــ آخرین اخبار حاکیست دوتن از مهاجمان در یکی از طبقات مجلس به محاصره نیروهای امنیتی درآمده اند.

ساعت ۱۲:۰۹ ــ تروریستی که دقایقی پیش موفق شده بود با تیراندازی از مجلس خارج شود، به دلیل محاصره مجلس، مجبور شد دوباره به داخل مجلس بازگردد. هم‌اکنون تروریست‌ها در حال تیراندازی از داخل مجلس به بیرون و محوطه بیرونی مجلس هستند.

ساعت ۱۲:۰۷ ــ ازسرگیری تیراندازی در مجلس

ساعت ۱۲:۰۵ ــ کار تخلیه حرم و اطراف آن آغاز شده است. پارکینگ حرم مسدود شده و اجازه ورود و خروج به خودروها داده نمی شود. زائر سرا و رستوران های حرم به اتمام رسید.

ساعت ۱۲:۰۳ ــ پیکر اولین شهید حادثه تروریستی مجلس، شهید تیموری از کادر حفاظت مجلس به بیرون از ساختمان مجلس انتقال داده شد.

ساعت ۱۱:۵۹ ــ «علی لاریجانی» دقایقی پیش با همراهی تعدادی از نمایندگان وارد صحن مجلس شد و پس از وقفه‌ای کوتاه در جایگاه رئیس مجلس قرار گرفت.

ساعت ۱۱:۴۹ ــ مهاجمان مسلح وارد خیابان های اطراف مجلس شد و در حال تیراندازی هستند. مردم روی زمین دراز کشیده اند.

ساعت ۱۱:۴۷ ــ یکی از عوامل تیراندازی در مجلس به خارج از حیاط مجلس آمده و به سمت مردم تیراندازی می کند. مردم درحال فرار هستند.

ساعت ۱۱:۴۰ ــ العربیه-دفتر لیبی: داعش در لیبی مسئولیت حمله مسلحانه در تهران را بر عهده گرفته است.

ساعت ۱۱:۳۶ ــ  یکی از مهاجمان تیراندازی به مجلس عامل انتحاری است که در محاصره‌ی نیروهای امنیتی است.

ساعت ۱۱:۳۴ ــ وزیر کشور از برگزاری جلسه شورای تامین استان تهران با توجه به تیراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) خبر داد.

ساعت ۱۱:۳۲ ــ نیرو ضدشورش مجلس را محاصره کرده است. صدای تیراندازی بیشتر از قبل شده است.

ساعت ۱۱:۲۸ ــ پس از اعلام دو حادثه تیراندازی در حرم امام و مجلس شورای اسلامی، اورژانس تهران مجموعا ۱۷ دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به این دو محل اعزام کرد.

ساعت ۱۱:۲۶ ــ طبق آخرین اخبار تعداد مجروحان حادثه تیراندازی در مجلس به ۸ نفر رسیده است و یکی از محافظین به شهادت رسیده است.

ساعت ۱۱:۲۲ ــ «نقوی حسینی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جریان حادثه تیراندازی صبح امروز مجلس یک نفر از چهار فرد مسلح دستگیر شدند. صبح امروز چهار فرد مسلح وارد مجلس شدند که در حال حاضر سه نفر در طبقات و دفاتر نمایندگان هستند و یکی از این افراد دستگیر شده است.

ساعت ۱۱:۲۲ ــ «کیایی» مدیر روابط عمومی مجلس: نیروهای حفاظت، امنیت مجلس را برقرار کرده اند. جلسه علنی بدون هیچ مشکلی در حال برگزاری است. مجلس باصدور اطلاعیه ای جزئیات حادثه را به اطلاع عموم خواهد رساند

ساعت ۱۱:۲۰ ــ  شنیده ها حاکیست نیروهای انتظامی در حال تخلیه خیابان های اطراف مجلس هستند/ اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی است.

ساعت ۱۱:۲۰ ــ  تیراندازی به حیاط داخلی مجلس کشیده شد

خبرنگاران از مقابل مجلس گزارش می‌دهد؛ ماموران نیم خیز از دیوارهای کوتاه اطراف مجلس به سمت داخل نگاه می کنند. خیابان ها بسته شده و همچنان صدای تیراندازی شنیده می شود. برخی از اعضای ساختمان اداری مجلس هم از پنجره ها بیرون را نگاه می کنند.
صدای تیراندازی به حیاط داخلی کشید، صدا از حیاط بین ساختمان اصلی و ساختمان اداری می آید.

خبر لحظه به لحظه: ساعت ۱۱:۱۵ به وقت تهران ــ  برخی منابع از شهادت یکی از محافظان پاسدار در مجلس خبر می دهند. نیروهای امنیتی درهای ورودی مجلس را بسته اند. برای محافظت از نمایندگان مجلس فعلا آنها تحت تدابیر امنیتی در صحن مجلس هستند.

*************

پایان درگیری در حرم امام(ره) ؛ بازگشت آرامش
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۲:۵۴
 درگیری در حرم مطهر امام (ره) پایان یافت و هم اکنون آرامش و امنیت کامل در محل برقرار است.
پایان درگیری در حرم امام ؛ بازگشت آرامشبه گزارش خبرگزاری صدا وسیما، یک منبع آگاه در حرم مطهر امام (ره) اعلام کرد: بر اثر درگیری در حرم مطهر امام خمینی(ره) یکی از تروریست های انتحاری خود را منفجر کرد، یکی از مهاجمان به دست نیروهای انتظامی کشته و یک زن مهاجم که زخمی شده بود بازداشت شد.

این منبع آگاه اعلام کرد: تاکنون ۴ نفر از زائران زخمی شده اند و یکی از نیروهای خدماتی فضای سبز حرم مطهر هم به شهادت رسید.
خبرهای رسیده حاکی است ماموران درحال خنثی سازی یک جلیقه انفجاری هستند.

*************
توضیح استاندار تهران از حادثه امروز
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۲:۵۵
 در حادثه حرم مطهر یکی از مهاجمان به هلاکت رسید و یکی دیگر از مهاجمان خود را منفجر کرد و باقی مهاجمان نیز دستگیر شدند
در حادثه حرم مطهر یک نفر (مامورفضای سبز) به شهادت رسید و چند نفر نیز مجروح شدند
در خصوص حادثه مجلس نیز نیروهای امنیتی و انتظامی و اطلاعاتی در محل حضور داشته و اوضاع تحت کنترل است
*************
حملات مجلس و حرم امام ، تروریستی بود
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۰۰
 وزارت اطلاعات:  صبح امروز چند تیم تروریستی در شهر تهران برای عملیات تروریستی تلاش کردند.
– مدیر کل ضد تروریستی وزارت اطلاعات: عوامل یک تیم تروریستی قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.
*************
تیراندازی تروریست هابه مردم حاضر در خیابان
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۰۶
 تروریست ها پنجره های اتاق های طبقه چهارم را باز کرده و به مردم حاضر در خیابان تیراندازی کرده اند!!!/
*************
توضیحات مدیر کل ضد تروریستی وزارت اطلاعات از حوادث روز چهارشنبه تهران
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۰۸
 صبح امروز چند تیم تروریستی در شهر تهران اقدام به حملات تروریستی کردند که عوامل یکی از آنها قبل از هرگونه اقدامی دستگیر شدند.
دو تیم دیگر یکی حرم امام(ره) و دیگری  ساختمان مجلس شورای اسلامی را مورد حمله قرار دادند که با هوشیاری ماموران حرم امام(ره) ، یک فرد انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر خود را منفجر کرد.
تیم دیگر در میدان بهارستان اقدام به تیراندازی به مراجعین به یکی از ساختمان های اداری مجلس را  کرده است که تیم مورد نظر تحت محاصره قرار دارد.
*************
توضیحات وزارت اطلاعات درباره حادثه های تروریستی صبح امروز تهران
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۰۹
 وزارت اطلاعات:صبح امروز چند تیم تروریستی در شهر تهران برای عملیات تروریستی تلاش کردند/مدیرکل ضدتروریستی وزارت اطلاعات: عوامل یک تیم ترویست قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند
*************
تدابیر ویژه امنیتی در صدا و سیما
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۰۹
 به دنبال حوادث تروریستی امروز تهران، تدابیر ویژه امنیتی در ساختمان جام جم  و حوالی آن اعمال شده است
*************
درگیری‌ها به ضلع غربی ساختمان مجلس کشیده شد
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۱۲
 تک‌تیراندازهای امنیتی و انتظامی موضع گرفتند
در حال حاضر درگیری‌ها به ضلع غربی ساختمان مجلس کشیده شده است. افراد مسلح در طبفات بالایی مجلس مستفر شده اند و تک‌تیراندازهای امنیتی و انتظامی در ساختمان‌های مجاور موضع گرفتند و با آنها درگیر هستند.
در دقایق اخیر شدت درگیری زیاد شده و خبرنگاران عکاسان در پشت درخت‌ها و موانع موجود در خیابان‌های حاشیه مجلس موضع گرفتند. یک زن و یک کودک با همراهی نیروهای امنیتی وارد ساختمان شدند.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
لاریجانی : نشان می دهد تروریست ها بدنبال مسئله سازی برای ایران هستند
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۱۳
 علی لاریجانی در صحن علنی مجلس:چند نفر از تروریست های بزدل به ساختمانی در مجلس نفوذ کردند/با آنها برخورد جدی شد/مسئله جزئی است/این نشان می دهد تروریست ها بدنبال مسئله سازی برای ایران هستند/ایران قطب فعال و موثر در مبارزه با تروریست ها است که می خواهند بر آن خدشه ای ایجاد کنند/نیروهای امنیتی حتما با آنها برخورد می کنند
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
تیراندازی ها در مجلس و طبقات بالایی مجلس ادامه دارد
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۱۴
 ساختمان ملاقات مردمی مجلس هم اکنون صحنه درگیری و تیراندازی است
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
حمله با چاقو توسط یک مهاجم به مردم در اطراف مجلس
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۱۸
 به گزارش خبرنگار “نظر” مستقر در مقابل مجلس در یکی از کوچه های اطراف مجلس یک مهاجم با چاقو به مردم حمله کرده است. هنوز مشخص نیست که این حمله با حملات تروریستی امروز مرتبط باشد.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
فرمانده سپاه در مجلس شورای اسلامی حاضر شد
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۲۰
 سرلشکر جعفری فرمانده سپاه در مجلس شورای اسلامی حاضر شد
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
گلوله تفنگ کلاشینکف تروریست ها تمام شده و اکنون با سلاح کمری در حال شلیک هستند
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۲۱
 گلوله تفنگ کلاشینکف تروریست ها تمام شده و اکنون با سلاح کمری در حال شلیک هستند.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
انتقال ۱۳ مجروح حادثه تیراندازی مجلس به بیمارستان سینا/ فوت یکی از مجروحان
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۲۶
انتقال ۱۳ مجروح حادثه تیراندازی مجلس به بیمارستان سینا/ فوت یکی از مجروحان
رییس بیمارستان سینای تهران  گفت:  ۱۳ مجروح این حادثه که گلوله خورده‌اند به این بیمارستان منتقل شده اند که یک نفر در بدو ورود فوت شد.
دو نفر از مجروحان خانم بودند.
به جز سه نفری که در حال عمل جراحی هستند، باقی مجروحان حادثه جراحات خفیفی داشتند.  این مجروحان بین ۲۳ تا ۶۰ سال هستند.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
اسامی مصدومان مجلس و حرم
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۲۸
 سرپرست اورژانس کشور:اسامی مصدومان مجلس و حرم/مصدومین انتقالی به بیمارستان هفت تیر و ضیائیان متعلق به حرم امام هستند
۱  هادی نوری  ۳۸  طرفه
۲  اعظم موسی خانی  ۵۳  طرفه
۳  روح ا… شجاع خلیق  ۳۶  طرفه
۴  عبدالسلیم قازلی  ۳۵  طرفه
۵  جلال عینی  ۳۳  طرفه
۶  مریم رضاخانلو  ۲۶  طرفه
۷  حسین خدایی راد  ۳۵  طرفه
۸  علی جاویدیان  ۵۱  طرفه
۹  صحبت آزادی  ۳۴  طرفه
۱۰  مجهول الهویه  ۵۰  امام حسین
۱۱  فرهاد ملکی  ۴۰  امام حسین
۱۲  سید عبداله میرحسینی  ۵۲  امام حسین
۱۳  عباس نظریان   ۵۷  امام حسین
۱۴  مرتضی فلاحتی  ۵۷  امام حسین
۱۵  مریم شهریاری  ۲۶  سینا
۱۶  صابر رئیسی  ۲۳  سینا
۱۷  طهمورث سمیعی  ۳۷  سینا
۱۸  تنها شهریاری  ۶۰  سینا
۱۹  جعفر چوپان  ۴۰  سینا
۲۰  ابراهیم وثوق  ۳۱  سینا
۲۱  مرضیه افرازه  ۲۷  سینا
۲۲  ارسلان غلامی  ۲۷  سینا
۲۳  هادی اسکندرلو  ۳۵  سینا
۲۴  مهدی اطهری پور  ۳۳  سینا
۲۵  ابراهیم خلف کش  ۴۵  سینا
۲۶  مهدی یوسفی  ۳۶  سینا
۲۷  علی همتی (فوت)  ۵۰  سینا
۲۸  هانیه اکبریان (فوت)  ۳۷  معیری
۲۹  محمد بحشایی  ۳۷  هفتم تیر
۳۰  سعید زیرکی(میرکی)  ۴۲  هفتم تیر
۳۱  مهدی قدرتی  ۴۶  هفتم تیر
۳۲  حسین جعفر عراقی  ۵۱  هفتم تیر
۳۳  یوسف زارعی   ۳۲  ضیائیان /نسیم
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
داعش مسئولیت حملات تهران را بر عهده گرفت
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۳۷
 ‏داعش رسما مسئولیت حملات امروز تهران را بر عهده گرفت.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
توضیحات انصاری سرپرست حرم مطهر امام خمینی درباره حمله تروریستی امروز
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۴۰
 حادثه حرم امام سه مجروح (عوامل انتظامی حرم)، یک شهید (مامور فضای سبز) داشت. ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه دو تروریست از ناحیه غربی حرم قصد ورود به حرم می کنند
هر دو مواد انفجاری به خود وصل کرده بودند و به محض ورود به حرم شروع به تیراندازی کور و بی هدف می کنند. در همین زمان سه نفر مجروح و یک نفر نیز به شهادت می رسند.
در مقابل درب شبستان نیروهای انتظامی به سمت این افراد تیراندازی می کنند که یکی از آنها مقابل درب شبستان منفجر می شود. تروریست دوم فرار می کند که او نیز با تیراندازی  ماموران به هلاکت می رسد  و ماموران موفق می شوند جلیقه انفجاری او را خنثی کنند. تروریست ها تعداد زیادی نارنجک و مواد منفجره با خود داشتند
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
دو نفر دیگر از مصدومان به شهادت رسیدند
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۴۴
  دو نفر دیگر از مصدومان حادثه تیراندازی امروز در بیمارستان به شهادت رسیدند
علی همتی ۵۰ ساله بیمارستان سینا
هانیه اکبریان ۳۷ ساله بیمارستان معیری
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
مشکلى براى نمایندگان پیش نیامده است
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۴۵
 حسن کامران که امروز اولین روز نمایندگیش در مجلس بود گفت: همه نمایندگان از ساختمان مجلس خارج شدند و مشکلى براى نمایندگان پیش نیامده است
در حال حاضر شرایط تحت کنترل عوامل امنیتى است و از ۴ نفر تروریست، یک نفر کشته شده، یک نفر دستگیر و دونفر دیگر نیز تحت تعقیب نیروهاى امنیتى است
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
پلیس در عملیات مجلس، از پهپاد استفاده می کند
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۵۰
در ۵ دقیقه اخیر، دیگر صدای تیراندازی از مجلس شنیده نمی شود
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
تیراندازی از سر گرفته شد
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۵۷
پس از توقف ۵دقیقه ای مجددا صدای تیراندازی از مجلس می شود/ انتخاب
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
روایت دو تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۳:۵۹
 یکی از مجروحان که از ناحیه دست آسیب دیده بود، در این باره گفت: من درسالن انتظار مجلس نشسته بودم که دو مرد با کلاشنیکف و کلت به سمت مردم تیراندازی کردند. چهره هیچکدام از ضاربان را به یاد نمی‌آورم.
 مجروح دیگر این حادثه که خود را از کارمندان مجلس معرفی می‌کند نیز در این باره به ایسنا گفت: میدان جنگ دیدید؟ درست مثل همان. آنها حمله کردند، ما هم حمله کردیم.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
درایستگاههای پرترددمتروبازرسی بدنی انجام خواهد شد
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۰۲
 ‏اعلام شده درایستگاههای پرترددمتروی صادقیه،امام خمینی،دروازه دولت،ولیعصربازرسی بدنی انجام خواهد شد
‏تا جاییکه ممکن است امروز از مترواستفاده نکنید
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
تیراندازی از ضلع شمالی حرم مطهر
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۰۴
 هم اکنون صدای تیراندازی از ضلع شمالی حرم مطهر امام(ره) شنیده می شود.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
مشاهدات یک خبرنگار از نحوه خروج نمایندگان از صحن مجلس
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۰۷
 مشاهدات خبرنگار ایسنا از نحوه خروج نمایندگان از صحن مجلس
 نمایندگان در گروه های ۵ تا ۷ نفره تقسیم شده و با کنترل نیروهای حفاظت سپاه به سمت ماشین های مجلس برای خروج هدایت شده اند. روندی که اکنون ادامه دارد تا ساختمان مجلس به طور کامل تخلیه شود.

  در زمان حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز تیم حفاظت به صورت کامل در صحن حضور داشت.

 همچنین نیروهای یگان ویژه سپاه نیز در داخل مجلس و همچنین درسالن آفتاب دیده می شوند. برای برخی از نمایندگان نیز محافظ گذاشته شده تا آنها نیز با حفاظت کامل از مجلس خارج شوند.
 درحال حاضر مردم در اطراف بهارستان تجمع کرده اند اما کل میدان بهارستان تحت کنترل نیروهای امنیتی است.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
مهاجمان آموزشهای تروریستی ویژه دیده بودند
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۱۱
 بروجردی در گفتگو با اخبار ۱۴ شبکه اول سیما:
مهاجمان آموزشهای تروریستی ویژه دیده بودند و با قصد مختل کردن امنیت اقدام به حمله کردند.
نیروهای اطلاعاتی و امنیتی به سرعت وارد مقابله با تروریستها شدند تا یکی دوساعت بعد صدای تیراندازی وجود داشت اما اوضاع به سرعت تحت کنترل درامد.
رای پاکسازی نهایی با توجه به اینکه ممکنه افراد دیگری حضور داشته باشند اقدامات امنیتی تا این لحظه ادامه دارد
با توجه به اینکه مجلس جایگاه مردمی دارد، این عملیات قطعا بزدلانه بوده و چنین حرکات بچه گانه ای در ایران پهناور و پایدار نمیتواند مخل امنیت ما باشد
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
اعلام آماده‌باش در تمام کشور
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۲۹
 ‏معاون وزیر کشور ایران: به تمام کشور اعلام آماده‌باش کردیم
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
همسر ۲ نماینده زن مجلس در چنگال افراد مسلح
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۳۴
 احمد علیرضابیگی گفت: همسر و دختر نماینده شهرضا و همسر نماینده مبارکه در دفاتر نمایندگان در چنگال افراد مسلح قرار دارند.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
حضور سید حسن خمینی در حرم مطهر
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۴۸
 هم اکنون سید حسن خمینی در حرم مطهر امام خمینی حضور یافت.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
تکذیب گروگانگیری همسران دو نماینده مجلس توسط افراد مسلح
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۵۰

نماینده شهرضا در واکنش به انتشار اخباری درباره گروگانگیری همسرش توسط نیروهای مسلح در مجلس گفت:‌چنین خبری صحت ندارد و همسر بنده نیم ساعت پیش از دفاتر نمایندگی خارج شد.

 محمودی همچنین گروگانگیری همسر نماینده مبارکه را نیز تکذیب کرد و گفت:‌همسر خانم سعیدی نماینده مبارکه نیز همراه با همسر بنده از ساختمان مجلس خارج شدند؛ دختر ایشان نیز در سلامت کامل هستند .
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
مهاجمان عرب نیستند
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۵۶
 به گزارش اختر، یک کارشناس و مترجم زبا عربی گفت: با دیدن فیلم منتشر شده از عوامل حمله تروریستی به مجلس مشخص است که این افراد عرب نیستند. لهجه و نحوه بیان الفاظ مشخص است که این افراد در حال صحبت کردن به زبان عربی هستند، اما خودشان عرب نیستند.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
ترورریست‌ها با پوشش زنانه وارد محوطه مجلس شدند
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۵۶
حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور گفت: تروریست‌ها با پوشش لباس زنانه از درب عمومی که ارباب رجوع برای دیدار با نمایندگان حضور پیدا می‌کنند وارد محوطه مجلس و ساختمان جانبی آن شدند.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
مهاجمان عرب نیستند
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۴:۵۷
 به گزارش اختر، یک کارشناس و مترجم زبا عربی گفت: با دیدن فیلم منتشر شده از عوامل حمله تروریستی به مجلس مشخص است که این افراد عرب نیستند. لهجه و نحوه بیان الفاظ مشخص است که این افراد در حال صحبت کردن به زبان عربی هستند، اما خودشان عرب نیستند.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
روایت محمود صادقی از درگیری یک نماینده مجلس با تروریست ها
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۵:۰۶
همه نمایندگان از مجلس خارج شده اند
مجلس طبق روال به کار خود ادامه می دهد
محمود صادقی با بیان این که یکی از نمایندگان مجلس امروز هنگام ورود به مجلس با تروریست ها درگیر شده بود، گفت: ما به همراه سایر نمایندگان با مدیریت آقای لاریجانی به صورت گروهی از مجلس خارج شدیم و هم اکنون در منزل به سر می بریم.
محمود صادقی در گفت و گو با خبرنگار جماران در خصوص اتفاق تروریستی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: ما هنگامی که در صحن مجلس بودیم هیچ گونه صدایی نمی شنیدیم و از طریق پیامک و فضای مجازی متوجه این ماجرا شدیم.وی ادامه داد: تا این که چند نفر از نمایندگان هنگام ورود به صحن مجلس با صحنه تیراندازی و صدای شلیک روبرو می شوند، حتی یکی از نمایندگان هنگام ورود با تروریست ها درگیر می شود و با کلت به سوی آن ها شلیک می کند.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: اما در اوضاع در درون صحن عادی بود و ریاست مجلس را آقای پزشکیان بر عهده داشت. به طوری که ما نماز ظهر را به امامت حجت الاسلام سالک در صحن اقامه کردیم و بعد از آن با ورود آقای لاریجانی و مدیریت تحصین برانگیز ایشان به صورت گروهی از درب بهارستان خارج شدیم.
وی افزود بنده به اتفاق دکتر عارف و چند تن از نمایندگان از مجلس خارج شدم و در هنگام خروج صدای نشنیدم و چیزی ندیدم. دیگر نمایندگان نیز به همین صورت چند نفر چند نفر خارج شدند. من در حال حاضر منزل هستم و علی القاعده دیگر نمایندگان نیز به منازل خود رفتند.
صادقی در پایان در مورد ادامه برنامه های اینده مجلس، گفت: در پایان جلسه امروز جلسه بعدی روز یکشنبه اعلام شد و مجلس طبق رول به کار خود ادامه خواهد داد.

کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
اتمام عملیات ضد تروریستی در مجلس
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۵:۰۸
پس از کشته شدن ۴ تروریست شروری که صبح امروز به مجلس یورش برده بودند ، همینک نیروهای امنیتی در حال پاکسازی در ساختمان مجلس هستند ، که این اتمام ساعت‌ها درگیری هست که از ساعت ۱۰:۳۰ امروز آغاز شده بود و تا ساعت ۱۵ ادامه داشت.
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
*************
کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶
نخستین توضیحات ناجا درباره دو حادثه تروریستی امروز
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ – ۱۵:۱۰
مرکز اطلاع‌رسانی پلیس:

صبح امروز تروریست‌هایی قصد ورود به حرم حضرت امام خمینی (ره) و کلانتری حرم را داشتند که با ضرب گلوله تک تیراندازان پلیس ناکام ماندند. یکی از تروریست‌ها پس از اصابت گلوله خود را منفجر کرده که در پی این اقدام به کسی آسیب نرسید.

 تروریست دیگری که اقدام به تیراندازی به سمت مردم کرده بود، با ضربه گلوله‌ای به سرش از پای در آمده و قبل از منفجر کردن خودش تحت کنترل قرار گرفت که از این فرد مقادیری نارنجک و مواد منفجره کشف و ضبط شد.

در این میان یکی از ماموران پلیس زخمی شد که حال عمومی وی کاملا مساعد است.
در حال حاضر نیز نیروهای انتظامی در محل حضور داشته و اوضاع محدوده را کاملا در دست دارند ضمن اینکه عوامل سپاه انصار نیز که مسوولیت حراست و حفاظت از حرم امام خمینی (ره) را بر عهده دارند در محدوده مستقر می‌باشند.

نیروی انتظامی با اشاره به حوادث رخ داده در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد:
مأموران یگان ویژه پلیس که به نوپو مشهور بودند در محل حضور داشته و در کنار عوامل سپاه وارد عمل شدند. عوامل پلیس در این محدوده مستقر بوده و محدوده‌های منتهی به مجلس شورای اسلامی نیز کاملا تحت کنترل است.
نیروی انتظامی از شهروندان خواسته است که از تجمع و حضور در اطراف این مناطق خودداری کرده و هرگونه موارد مشکوک را به شماره تلفن ۱۱۳ یا ۱۱۰ اطلاع دهند.

*************

کامل ترین خبر از حادثه تروریستی و داعش در ایران خرداد ۹۶

**********************

گلچینی از تصاویر حمله تروریستی

بعد از حمله تروریستی در اطراف مجلس

بعد از حمله تروریستی در اطراف مجلس

در اطراف مجلس

در اطراف مجلس

تروریست ها در ساختمان های مجلس

تروریست ها در ساختمان های مجلس

Terorist In Iran (A4-Fran3.IR) 6

نیروی اطلاعات و نیرو انتظامی ایران

Terorist In Iran (A4-Fran3.IR) 7

وسایل و ابزار تروریست ها در حرم امام خمینی

تروریست در ساختمان دولت

تروریست در ساختمان دولت

Terorist In Iran (A4-Fran3.IR) 9

بدون شرح

Terorist In Iran (A4-Fran3.IR) 10

انفجار تروریست در حرم امام خمینی

Terorist In Iran (A4-Fran3.IR) 11

راه منتهی به بهارستان بسته شد

Terorist In Iran (A4-Fran3.IR) 12

مصدوم حمله تروریستی امروز

Terorist In Iran (A4-Fran3.IR)

منتظر نظرات شما هستیم

منتظر نظرات شما هستیم

منتظر نظرات شما هستیم


دسته بندی : اخبار حوادث
ارسال دیدگاه